עברית  |  English  |  
בוגרים זוכי פרסים  |  תכנית לימודים תש"פ  |  גיליונות  |  למשלוח שירים  |  רשימת חנויות ספרים בהן ניתן להשיג את גליונות כתב העת, וספרי ההוצאה לאור הליקון  |  
דף הבית >> כתב העת הליקון
כתב העת הליקון          
 
מפעלה הראשון של הליקון היה הוצאת כתב העת, שהפך זה מכבר לבמה המרכזית לשירה בישראל. כתב העת יוצא ברציפות משנת 1990 ומתפרסם כיום 5 פעמים בשנה. עורך כתב העת: דרור בורשטיין.

מאז הקמתו כתב העת סיפק במה ליוצרים ויצירות ולאפשר פרסום רציף ונגיש של שירה עברית מלווה באמנות פלסטית, לקהל שוחרי התרבות בארץ.

הליקון שם לו למטרה לבטא את זווית המבט של השירה ביחס לנושאים כלל אנושיים הנוגעים לכולנו, ולאפשר חשיפה איכותית למשוררים
בראשית דרכם. עד היום יצאו לאור למעלה ממאה קבצים של שירה עכשווית וקלאסית, הכוללים פרסומים ראשונים של שירים,
תרגומים ויצירות ישראליות מתחום האמנות הפלסטית. 
בכתב העת השתתפו מיטב משוררי ישראל, מתרגמיה ואומניה, ותיקים כחדשים.
היטיב לתאר זאת בביקורתו המשורר אילן שיינפלד ("על המשמר" 28.12.92):
"הליקון הוא כתב עת שונה מכל מה שהכירה הספרות העברית עד כה. מצד תדירות הופעתו וריבוי כותביו הליקון הוא רבעון; ואילו מצד עקרון
העריכה הנושאי שלו הוא כעין ספר. בהדפסתם של שירי משוררים בני דורות וסגנונות שונים יחד עם תרגומי שירה משירות אחרות, נותן הליקון
בידי קוראיו את היכולת להתבונן בשירה העברית בת זמננו ולנתח את תבניות החשיבה ותפיסת המציאות המשתקפות בעדה. ראייה זו היא
ראש וראשית לכל שינוי ותמורה בתרבות בכלל ובשירה בפרט. העורכים אינם רוצים להשליט נקודת מבט אישית אחת על המציאות או על
השירה, אלא לשקף בחוברות את אמונתם ברבגוניותן של השירה ושל הממשות". 

מן העיתונות:

"למי שאוהב שירה או קורא לפעמים, או ילדיו אוהבים, או ידידיו - בל ידלג על החוברת. במחשבה שנייה, מי שעוד לא אוהב שירה, זו הזדמנות נוחה להתחיל". (אורה לב רון, מעריב, 9/10/92).

"אחדים מהשירים הכי יפים שנכתבו אי פעם בעברית מסתתרים להם בתוך האנתולוגיות הצבעוניות של הליקון, ותמיד נדמה שמעט מדי אנשים יודעים את הסוד הזה. מי שמחפש שירים שמשהו קורה בהם, הליקון הוא הכתובת". (גלעד אלבום, "כל העיר" 22.4.94)

"הליקון מקפיד על איכות כקריטריון עליון... התוצאה ברובה עשירה ומעניינת ותמצא לה מקום על המדף לא רק כאן ועכשיו. אם יש צורך לחפש 'רלוונטיות' בחוברת, הרי שזו נמצאת בנצחיות הנושא, בהיותו חוצה זמנים, נסיבות ותרבויות". (יורם מלצר, "מעריב" 30.3.01)

"לפי שעה הליקון הוא כתב העת היחיד לשירה המביא אוצרות רבים כל כך ומגוונים מאוד של שירה מקורית חדשה ושל תרגומי שירה." (בתיה גור, "הארץ" 27.8.98)

 
 למשלוח שירים
 גיליונות

Go Back  Print  Send Page
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
לייבסיטי - בניית אתרים