עברית  |  English  |  
בוגרים זוכי פרסים  |  תכנית לימודים תש"פ  |  גיליונות  |  למשלוח שירים  |  רשימת חנויות ספרים בהן ניתן להשיג את גליונות כתב העת, וספרי ההוצאה לאור הליקון  |  
דף הבית >> כתב העת הליקון >> גיליונות >> גליון 88 - פחד
גליון 88 - פחד          
 

עורך: אמיר אביאל אור
עורכת אמנות: עירית תמרי
 
מי אורב מעבר לפינה? האם השואה חוזרת? מה מפחיד אותנו? מה הפחיד כשהיינו ילדים? מה מפחיד באהבה? מה יהיה? -  על מה שבין הפחד לרוע, על אימת הקיום, סוף העולם, פחדים אורבניים, סיוטים ובעתות.

יוצרים כותבים על שיר שהפחיד אותם:
אריאל הירשפלד על "שר היער" של י.ו. גתה, רוני סומק ונורית זרחי על "לילה לילה" של אלתרמן,  גבי אלדור על שיר ילדים גרמני לכבשה שחורה, מנחם בן על "העורב" של אדגר אלן פו, ויהודה אטלס על "יהושע הפרוע".
 
מאמרים:
אמיר אור על סוף העולם בתרבויות ובדתות שונות, מרדכי גלדמן על הדרך מפחד קטן לחרדה גדולה ורות קרטון בלום על הפחד בשירים של נתן אלתרמן, ט. כרמי ורבקה מרים.
 
שירים על פחדים מן העבר ומן העתיד, מאנשים רעים, מן הקיום, מיחסים ועוד:
ענת אבישר, אמיר אור, אסתר אורנר, מירון איזקסון, רונן אלטמן-קידר, נתן אלתרמן, ליאורה בינג-היידקר, אשר גל, אילה בן לולו, מרדכי גלדמן, מאיר גן אור, משה דור, רמי דיצני, ריקי דסקל, רעיה הרניק, רפי וייכרט, נורית זרחי, ליבנה כץ, ט. כרמי, רות נצר, דפנה ערוד, דן ערמון, אדמיאל קוסמן, ופיני רבנו.
 
שירים בתרגום מאלבנית, אנגלית, גרמנית, הונגרית, יוונית, יידיש, פולנית, פינית וקטלאנית:
מאת שרון אולדס, שֶאיפ אֶמֶרלָהוּ, נִיקוֹס־אָלֶכְּסִיס אַסְלָנוֹגְלוּ, ח'ליל ג'ובראן, לואיז גלוק, י.ו. גתה, פנטי הוֹלָפָּה, רייזל ז'יכלינסקי, קרלס טורנר, ו.ב. ייטס, אנה מרגולין, אדם נאדז'די, אן סקסטון, אנה קַמְיֶנְסְקָהותדיאוש רוז'ביץ'.
 
אמנות פלסטית:
לוסי אלקויטי, זאב אנגלמאיר, דגנית ברסט, היינריך הופמן, טל ירושלמי, מרב מרודי, סשה פליט
 

Go Back  Print  Send Page
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
לייבסיטי - בניית אתרים