עברית  |  English  |  
בוגרים זוכי פרסים  |  תכנית לימודים תש"פ  |  גיליונות  |  למשלוח שירים  |  רשימת חנויות ספרים בהן ניתן להשיג את גליונות כתב העת, וספרי ההוצאה לאור הליקון  |  
דף הבית >> כתב העת הליקון >> גיליונות >> גיליון 106 - פרדה מיהודית הנדל
גיליון 106 - פרדה מיהודית הנדל          
 
עורך: דרור בורשטיין
 

"הלכתי בלילה הביתה מהמועדון שנשרף, ומישהו צעק "הצילו". היה לילה שקט. הרחוב היה מאוד שקט. וה"הצילו" נשמע עמום, כמעט ללא צעקה. והבטתי ימינה. הבטתי שמאלה. אבל השקט נמשך. החלונות כבר היו כמעט חשוכים. לא היתה בהם תנועה ולא נראו צלליות, ועמדתי מתחת לפנס, מביטה. אבל הצעקה לא חזרה, ואמרתי לעצמי: אבל בכל זאת, בכל זאת הייתה צעקה.
אחר כך אמרתי לעצמי: בוודאי, יש צעקה בעולם, ושאלתי את עצמי, מאיפה, מאיפה באה הצעקה." (יהודית הנדל, "המקום הריק")  

 
כשליש מהגיליון החדש של הליקון מוקדש לפרֵדה מהסופרת יהודית הנדל, שהלכה לעולמה במאי האחרון. הטקסט של יהודית הנדל, בשיאיו הרבים, הוא מקרה ביניים שבין השירה והפרוזה. לא רק מצד המוזיקליות האינטנסיביות שלו, אלא גם מצד דחיסותו הנושאית, מצד חדות המבט, ומצד ההבעה של הסודי, המוזר, הקשה-מלהביע, התהומי או המופלא. בפתח החוברת הקדשות שכתבו משוררים (ישורון, אלתרמן, בת מרים, הורביץ) להנדל, וכן מונולוג אוטוביוגרפי של שוקי מאירוביץ', בנה של הנדל והצייר צבי מאירוביץ'. הקדשות אלה הן ביטוי של שיח מוזות של הפרוזה והשירה, שאולי אינן אלא מוזה אחת, אותה גברת. 
 
עוד בחוברת: הרצאה על ציור ומוזיקה מאת מאיר אפלפלד, תרגומי שירה מיפנית, אנגלית ויידיש, שירים של שגיא אלנקוה, שרון אס, זלי גורביץ', ושירים של משוררים שזה להם פרסום ראשון.


ניתן להשיג את גיליונות כתב העת וספרי הוצאת הליקון בבית הליקון: נחלת בנימין 73, תל-אביב או בטלפון: 03-5600122
וגם בחנויות הספרים המובחרות ובאתר אינדיבוק. 
לרשימת החנויות לחץ כאן
לאתר אינדיבוק-   http://indiebook.co.il/
 
 

Go Back  Print  Send Page
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
לייבסיטי - בניית אתרים