עברית  |  English  |  
תכנית לימודים  |  "שלישירה"-תוכנית מפורטת  |  

אנו שמחים וגאים לברך את המשוררת אגי משעול על זכייתה בפרס "לריצ'י".
 
 
   
חדש!! ניתן להשיג את גליונות כתב העת וספרי הוצאת הליקון בחנויות הספרים המובחרות ובאתר אינדיבוק. 
לרשימת החנויות לחץ כאן.
אינדיבוק - http://indiebook.co.il/

חדש!! 'ברשירה', סדרה חדשה במסגרת 'שלישירה' - סדרת אירועים חדשה שתאפשר לכם להכיר מקרוב את הקולות החדשים והמבטיחים בשירה הישראלית, בשילוב מוזיקה צעירה ואלכוהול.
 
חדש בהליקון!
יאיר אסולין - מינכן (אם תרצי קראי לזה זיכרון)
בספר "מינכן" פואמה אחת ארוכה, מרוסקת, המלֻווה בשלושה שירי נעילה מז'וריים. זוהי פואמה על בדידות, אהבה ושוטטות, על אמונה ועל גלות. הספר, שבונה קול רווי שתיקה, שתיקה הנולדת ממצב הבדידות של יהודי דתי מתבונן בגרמניה – מסתיים בצעקה גדולה של כאב ומחאה, צעקה שיכולה להסביר גם את היציאה לגלוּת.
ספרו הראשון של יאיר אסולין (יליד 1986), "נסיעה", זכה בפרס ספיר ובפרס שרת התרבות לספר ביכורים (2011). בשנים האחרונות הוא כותב טור קבוע בעיתון "הארץ".
עתה רואים אור בו-זמנית שני ספרים חדשים שלו: ספר השירה "מינכן" (הליקון) והרומן "הדברים עצמם" (חרגול-מודן).
בני ציפר כתב על יאיר אסולין: "אסולין מצטייר לי פתאום כיורשו של פנחס שׂדה... אסולין, כשׂדה לפניו, מציג במערומיה את מצוקתו הנפשית של האדם, כל אדם".

להמשך קריאה לחצו כאן
   
חדש בהליקון!
הליקון 104: למען החיים הנטבחים בכל רגע נתון
חוברת 104 של 'הליקון' מנסה לחשוב ולדבּר את שאלת בעלי החיים דרך השירה, הספרות וההגות. נקודת המוצא לעריכת הקובץ ברורה וגלויה: הקובץ נולד מתוך מצוקה אישית חריפה הנולדת מול הידיעה על מצוקת בעלי החיים באשר הם, במיוחד בהקשר של סבל הנגרם להם על ידי המין האנושי דְּבַר יום ביומו.
אין קשר הכרחי בין כתיבת ספרות, ושירה בפרט, ובין אמפתיה לבעלי חיים. ועם זאת, אולי אין זה מקרי שלאורך הדורות גילו כמה משוררים וסופרים (ואמנים אחרים) רגישות מיוחדת לבעלי החיים, לפעמים בכתיבה, לפעמים באורח חייהם, ולפעמים בשניהם גם יחד. עבודות של כמה מהם מקובצות כאן.
שיר מתוך החוברת: 'איסָא'. מיפנית: נורית ויואל הופמן. להמשך קריאה לחצו כאן
 
הליקון 103: שער - פסטיבל השירה הבינלאומי ה-13
שער - פסטיבל השירה הבינלאומי ה- 13 יתקיים השנה בין התאריכים 28-30 לנובמבר 2013 (חמישי, שישי, שבת) בבית הגפן, חיפה. השנה נושא הפסטיבל הוא "הרחובות ממריאים לאט: מסעות שירה".
בפסטיבל יתארחו מיטב המשוררים מהארץ ומהעולם (אנגליה, גרמניה, לטביה, הונגריה ,הולנד ותורכיה) ואיתם מוזיקאים ואמנים מתחומים שונים.
חוברת הפסטיבל מאגדת בתוכה שירים של המשוררים המשתתפים בפסטיבל מהארץ ומהעולם, כל אחד בשפתו.
מהמשורר אל השיר - יקיר בן משה. לקריאה והמשך לחצו כאן.


 
 
הליקון 102: גליון מיוחד של כתב העת לשירה
בגיליון 102, שעיקרו תרגום, מספר יצירות "אליליות": פתיחת ספרו המהולל של רוברטו קאלאסו "הספרות והאֵלים" (מאיטלקית: אלון אלטרס), קטע מהאודיסיאה (מיוונית: אהרן שבתאי), וקטע מ"תוגת ההתנגדות" של לאסלו קרסנהורקאי (הספר שהיה בסיס לסרטו של בלה טאר "הרמוניות ורקמייסטר" – מהונגרית: רמי סערי). עוד בחוברת – תרגומי שירת רוברט קרילי מאת מתרגם הפרוזה הנודע משה רון, שיחה בין אסף שור וישראל אלירז, ומבחר, בהיקף של ספר קטן, של שירת אחד מגדולי משוררי זמננו, רוברט בליי, בתרגום משה דור.
רוברטו קאלאסוֹ - פתיחת "הסִפרות והאֵלים". מאיטלקית: אלון אלטרס. לקריאה לחצו כאן
 
הליקון 101: גליון מיוחד של כתב העת לשירה
בגיליון 101, שעיקרו שירת מקור, שירים חדשים של המשוררות חדוה הרכבי, תרצה אתר (פרסום ראשון לשירים מן העיזבון), מאיה קופרמן, אלזה לסקר-שילר (מגרמנית: שמעון זנדבנק), אילנה יֹפה ומאיה בז'רנו. כמו כן – עצות של הסופר ו"ג זבאלד לתלמידים בסדנת כתיבה, וחטיבה של תרגומי שירה יפנית, רצינית – והיתולית, לצד שירת הייקו ישראלית. 
ארבעה שירי סנריוּ. מיפנית: שירי ליבר ואלון מרק. לקריאה לחצו כאן

על בית הספר לשירה            הרשמה לתשע"ד             צור קשר


לחדשות ועדכונים שוטפים על פעילותינו, הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו 


הליקון בתמיכת משרד התרבות והספורט 

 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח[Top]
לייבסיטי - בניית אתרים