x סגור
  •  
     

    תכנית ערב

  • 19:00-19:30

    בבילוניה 

    קבלת פנים ופתיחה חגיגית. המשוררים אורחים מחו"ל ומשוררים ישראלים קוראים בשפתם
    פתיחת תערוכת אמנות פלסטית ווידאו ארט מיוחדת לפסטיבל "מסע עליה" בהשראת מאבקה של ויקי כנפו
    בהשתתפות המשוררים: איפה דויאן (טורקיה), סווטלנה כריסטיאן (רומניה), מירוסלאב קירין (קרואטיה), ג'וזפ רודריגס (ספרד) ואמירה הס (ישראל)

    מוסיקה: 'גרוב מקומי'- מוסיקאים ממצפה רמון

    מנחה: טל ניצן
    מיקום: מדבר תשעשרה - הר בוקר 11 מצפה רמון

  • 20:00-21:15

    מי גֵּר פה 

    אירוע מרכזי בו יקבל הקהל טעימה ממגוון משוררים, שיקראו שירי הגירה
    בהשתתפות המשוררים והאמנים: 
    טוביה סולמי, טל ניצן, כריס אבאני (ניגריה ארה"ב), איפה דויאן (טורקיה), מירוסלאב קירין (קרואטיה),

    מוסיקה: 'גרוב מקומי' -  מוסיקאים ממצפה רמון

    מנחה: טל ניצן
    מיקום: מרכז תרבות מצפה - שד' בן גוריון 14
     
  • 21:45-23:00

    באשר תלכי אלך

    על אהבה חוצת גבולות בהשתתפות: איריס אליה כהן, ריטה קוגן, אלון בר, סווטלנה כריסטיאן (רומניה), ג'וזפ רודריגס (ספרד) וסיגלית בנאי

    מוסיקה: חיים אוליאל ומתי ומני אוליאל

    מנחה: סיגלית בנאי
    מיקום: מרכז תרבות מצפה - שד' בן גוריון 14

 
 
 
x סגור

תכנית הבוקר והצהריים
 

  • 9:30-10:45

    קול קורא במדבר

    הליכת בוקר במדבר וקריאת שירה - בין שתיקה לשירה
    בהשתתפות: איילה בן לולו, מתי שמואלוף,  סיגלית בנאי והרקדן רז גלוזמן

    מנחה: סיגל וייסבין רוזמן ומדריך מקומי
    מיקום: במסלול בין רובע הבשמים למדבר

  • 11:00-12:15

    הקרנת הסרט - "עֲלִיָּה"

    בעשור האחרון, מתעדת האמנית נעם אדרי את סבתהּ, עליה אדרי, המתגוררת מזה 50 שנה בקרית שמונה
    קוראים שירה: אלון בר, נדיה עדינה רוז

    מנחה: עוז זלוף
    מיקום: מדבר תשעשרה -
    הר בוקר 11 מצפה רמון

    • 12:00-13:15

      עבודה זרה

      לחם, עבודה ומחאה.
      בהשתתפות: איילה בן לולו, סיגל בן יאיר, שלומי חתוכה, נוית בראל, אלקס ריף

      מוסיקה: גרוב מקומי - מוסיקאים ממצפה רמון

      מנחה: נוית בראל
      מיקום: בית קפה 'הדסער' - הר בוקר 6 מצפה רמון

  • 14:00-14:45

    אלתורי מוזיקה וקריאת שירה

    ג'ם סשן - הפקה מיוחדת לפסטיבל
    בהשתתפות: Aveva , יונתן קונדה, אלון בר, אלקס ריף וגרוב מקומי

    מיקום: חאן ארדון 
    - הר ארדון 6 מצפה רמון

     

    תכנית אחר הצהריים והערב

  • 16:00-16:30

    משולש

    שיחה בשלושה – על שירה ויצירה
    משתתפים: יוסף עוזר וטוביה סולמי

    מנחה: נוית בראל
    מיקום: בית קפה 'הדסער' 
    - הר בוקר 6 מצפה רמון

  • 15:30-16:30

    הקרנת הסרט - "אנה"

    יום בחייה של פועלת במתפרה בדרום הארץ. סרטה של אור סיני
    קוראות שירה: נוית בר אל וריטה קוגן

    מוסיקה:
     קסו בוריסובה

    מנחה: עוז זלוף
    מיקום: מדבר תשעשרה -
    הר בוקר 11 מצפה רמון

  • 17:00-18:15

    קבלת שבת - "נדודים"

    קוראים שירה ומשוחחים על נדידה, מעברים ושיטוט
    בהשתתפות המשוררים והאמנים: יוסף עוזר, מתי שמואלוף, אלון בר, נוית בראל, סיגל בן יאיר

    מוסיקה: הרכב מיוחד לפסטיבל - הלייל אל עוויווי, ענד אבו כיף ויאיר דלאל

    מנחה: יאיר דלאל
    מיקום: חאן ארדון - 
    הר ארדון 6 מצפה רמון
     
  • 18:30-19:30

    הקרנת הסרט - "מסע היסורים של הפליטים"

    סרטו של צור שיזף, העוסק בעלייתה של המדינה האיסלמית ואסון הפליטים, בריחה והגירה הם האפשרות היחידה להציל את חייהם, והסיכוי היחיד - אולי, לחיים.
    בתום ההקרנה ניתן יהיה לשוחח עם יוצר הסרט ולשאול שאלות.
    מיקום: מרכז תרבות מצפה - שד' בן גוריון 14

     
  • 20:00-21:15

    והגירת הורי (עדיין) לא נרגעה בי

    הדור השני כותב ומדבר על הגירת ההורים
    בהשתתפות:  טל ניצן, סיגל בן יאיר, שלומי חתוכה, מי-טל נדלר, איריס אליה כהן ואלקס ריף

    מוסיקה:
    הזמרת Aveva והמוסיקאים: עומר לוצקי - בס, אליזה אקוונדו - תופים, אסף לביא - קלידים, עומרי סקופ - גיטרה.

    מנחה: אלקס ריף
    מיקום: מרכז תרבות מצפה - שד' בן גוריון 14

  • 22:00

    על השפתיים

    מתוך סדרת אירועי שירה בפריפריה - אירוע באופי צעיר ובועט. בסוף האירוע תתקיים מסיבה
    בהשתתפות: אלנתן מיה, צורית בוסקילה, סער יכין, רשף בנישתי, אסתר וולק, הדר מוריץ
    דיג'יי רשף בנישתי והרכב 'אללה יסתור' במוסיקה עולמית מקפיצה


    מנחים: רגב אלהרר ודניאל פלוצקי
    מיקום: חאן ארדון - הר ארדון 6 מצפה רמון

     
 
 
 
  • תכנית הבוקר והצהריים

  • 10:00-11:00

    קבלת קהל - שיחות אישיות בארבע עיניים

    משוררים מקבלים קהל אחד על אחד ל-7 דקות
    בהשתתפות המשוררים והאמנים: נדיה עדינה רוז, מי-טל נדלר, טל ניצן ומתי שמואלוף

    מנחות: סיגל וייסבין רוזמן ואלקס ריף

    מיקום: בית קפה 'הדסער' -
     הר בוקר 6 מצפה רמון

 
  • 11:00-12:30





    11:00-11:45

    סדנת שירה ויצירה לילדים

    ציור בחול על שיש בהשראת שירה, בהנחיית אנט- אמנית ממצפה רמון
    מיקום: ההאנגר של אנט
    * הסדנה בתשלום דרך אנט: 
    052-6809094


    'קידושירה'
    קידוש שבת באווירת מדרשי שיר של פרשת השבוע: יעקב והמלאך - הגירה, שיבה ופליטות בפרשת "וישלח".
    בהשתתפות: אלי אליהו, נדיה עדינה רוז וטוביה סולמי.

    מנחה: יונתן קונדה.
    מיקום: בית קפה 'הדסער' - הר בוקר 6 מצפה רמון

  • 12:00-13:00

    מתמסרים בין תרבויות

    משורר מראיין משורר ב"מירוץ שליחים" לשירה בינתרבותית
    בהשתתפות: מי-טל נדלר, מתי שמואלוף, איריס אליה כהן, שלומי חתוכה, אלון בר וסיגל בן-יאיר

    מנחה: מי-טל נדלר
    מיקום: מועדון הג'אז 
    - הר בוקר 8/2 מצפה רמון

  • 13:00-13:45

    'נאזים חכמת'

    המשורר איפה דויאן ידבר על המשורר נזים חיכמת - משורר מהגר, ועל חוויית ההגירה כפי שבאה לידי ביטוי בשיריו.  

    ישתתפו ויקראו משיריהם: איפה דויאן (טורקיה),  מי-טל נדלר, אלי אליהו
    הארוע יתקיים באנגלית

    מנחה: אלי אליהו
    מיקום: מועדון הג'אז 
    - הר בוקר 8/2 מצפה רמון

  • 14:00-14:30

    מה שמספרים על המזרח 

    שירה ומוזיקה אלקטרונית - 'דואו רקמות'
    שמעון אדף וחיים רחמני מאלתרים מוזיקה וקוראים שירה

    מיקום: מועדון הגאז' - הר בוקר 8/2 מצפה רמון

  • 15:00

    אירוע נעילת הפסטיבל: כאב שתי המולדות

    בין המולדת לבין הארץ החדשה
    בהשתתפות: איריס אליה כהן, איילה בן לולו, אלי אליהו, סמי שלום שטרית, נדיה עדינה-רוז,  ג'וזפ רודריגס (ספרד), מירוסלאב קירין (קרואטיה).

    מוסיקה: קמילה, מוזיקה מאזרביג'אן


    מנחה: סיגל וייסבין רוזמן
    מיקום: מרכז תרבות מצפה - שד' בן גוריון 14


  •